„Metų sunkvežimis 2013“ ir „Metų venas 2013“

64-ojoje Hanoverio komercinių automobilių parodoje IAA paskelbti dviejų prestižinių konkursų nugalėtojai: „International Truck of the Year 2013” („Metų sunkvežimis 2013“) apdovanojimą pelnė IVECO “Stralis Hi-Way“. „International Van of the Year 2013“ („Metų venas 2013“) paskelbtas „Ford Transit Custom“.

„Haivėjus“ – žvalus, taupus ir racionalus
 IVECO „Stralis Hi-Way“ Hanoveryje vykstančioje parodoje IAA 64 buvo pripažintas geriausiu (138 balai) tarp naujųjų sunkvežimių. Antroji vieta (107 balai) atiteko naujajam „Mercedes-Benz“ modeliui „Antros“, gamybinėje programoje pakeitusiam "Axor", o trečioji – „Ford Otosan New Cargo“ (36 balai).
 
„Metų sunkvežimio“ komisija IVECO „Stralis Hi-Way“ garbingiausią apdpvanojimą skyrė už „didelį indėlį į kelių eismo efektyvumą, įskaitant kuro taupymą, saugumą, patogumą ir kenksmingo poveikio aplinkai sumažinimą”. Teigiama, kad „Stralis“ yra vienintelis sunkiasvoris sunkvežimis rinkoje, pasiekęs „Euro 6“ ekologijos lygį naudojant vienintelę SCR sistemą, kitiems reikia ir EGR sistemos pagalbos.
 
Sunkvežimyje įdiegtos naujos modernios ir integruotos telematinės paslaugos, pagerinti klientų aptarnavimo įrankiai ir eismo saugumo programos, tokios kaip EBS su „Brake Assistant“ funkcija, „Lane Departure Warning” sistema, kuri perspėja, jei vilkikas palieka eismo juostą prieš tai neįjungus posūkio signalo, ESP, „Adaptive Cruise Control“, „Daytime Running Lights“ sistemos, taip pat – avarinio stabdymo programa „Advanced Emergency Braking System”. Naujoji „Driver Attention Support” funkcija stebi vairuotoją ir vertina jo nuovargį bei esant reikalui įspėja apie suprastėjusią vairavimo kokybę.  
 
„Custom“ - funkcionalus ir praktiškas
„Metų veno 2013“ komisija naujajam „Ford“ furgonui „Transit Custom“ skyrė 117 iš galimų 133 balų. Antroji vieta atiteko „Dacia Dokker“ (54 balai), trečioji – „Mercedes-Benz Citan“ (53 balai).
 
„Transit Custom“ gali pasigirti patogiu ir erdviu krovinių skyriumi, specialia bagažine ilgiems kroviniams ir ant stogo sumontuotu bagažo krepšiu, kuris, jei nenaudojamas, gali būti sulankstomas. Vairuotojo patogumui furgone montuojama kelio juostų sekimo sistema „Lane Keeping Aid“ ir „Ford“ komunikacijos sistema SYNC. Furgonas siūlomas su 2.2 litro darbinio tūrio dyzeliniu „Duratorq TDCi“ varikliu, kurio CO2 emisija siekia 174 g/km – tai yra geriausias rodiklis klasėje. Variklis komplektuojamas su automatine „Auto-Start-Stop“ sistema, jo techninio aptarnavimo intervalas yra ilgiausias – dveji metai arba 50 000 kilometrų.
 
„Ford“ pavyko sukurti visiškai naują furgoną naudojantis pasauline komercinių automobilių platforma ir jau išbandytais pakabos bei valdymo elementais. Furgono išvaizda, salonas bei vairavimas primena lengvąjį automobilį, daug dėmesio skirta saugumui, tačiau tuo pat metu jis išlieka funkcionalus, praktiškas ir nebrangus kasdienei veiklai“, – komentavo „International Van of the Year“ komisijos pirmininkas Pieteris Wiemanas.
 
„Bus of the Year 2013“ konkurso nugalėtoju tapo naujas gerai pažįstamo "Mercedes-Benz" modelio „Citaro“ variantas.
 
www.komtrans.lt