Naujos kartos „Schmitz Cargobull“ užuolaidinės puspriekabės – S.CS GENIOS

Daugiau modulinių galimybių, daugiau lankstumo ir dar daugiau patikimumo – tai naujos „Schmitz Cargobull“ užuolaidinių puspriekabių kartos S.CS GENIOS privalumai, kuriuos bendrovė pirmą kartą pademonstravo neseniai vykusioje tarptautinėje Hanoverio parodoje IAA „Komercinis transportas -2014“. Pagrindiniai naujos S.CS GENIOS kartos ypatumai – sustiprintas puspriekabės kėbulas, naujas modulinės konstrukcijos rėmas, gaminamas šalto valcavimo būdu, daugelis efektyvių ir vežėjams naudingų technologinių naujovių bei kitų patobulinimų.

Naujas modulinis rėmas – besiūlė elegancija
   Esminis naujosios užuolaidinės puspriekabės išskirtinumas – naujos konstrukcijos modulinis rėmas, pasižymintis didžiausiu  patvarumu šios klasifikacijos  transporto priemonėse. MODULOS rėmo pagrindą sudaro L formos  sijos, gaminamos naudojant naujausias valcavimo technologijas.  Procesų metu konvejeryje, pritaikius specialius besisukančius ritinius,  metalo lakštai  išlenkiami iki reikiamos formos. Pagrindinis  skirtumas nuo ankstesnės technologijos yra tai, kad rėmo gamybai naudojamas plienas nėra kaitinamas ir virinimas, tad termiškai neapdorotas ir neturintis siūlių metalas nepraranda savo tvirtumo ir stangrumo fizinių savybių, kadangi lieka absoliučiai vientisas. Naujų technologijų pritaikymas nepadidina rėmo svorio, o – svarbiausia – tai užtikrina didesnį  rėmo patvarumą, kadangi be virinimo siūlių  pailginamas bendras jo eksploatavimo  laikas.
 
   Pritaikius naujas technologijas pagrindinę rėmo siją dabar sudaro tik trys dalys. Anksčiau jų buvo dešimt, kurios tarpusavyje buvo virinamos ar kniedijamos.
 
   Visos MODULOS  rėmo dalys  tarpusavyje tvirtai ir preciziškai sujungtos specialios technologijos varžtais. Toks tvirtinimas sudaro galimybes patogiai montuoti ant jo visas reikiamas dalis, todėl puspriekabės rėmą esant reikalui galima nesudėtingai papildyti reikalinga įranga ir racionaliai jį pritaikyti naujoms transporto užduotims. Nauja surinkimo technologija varžtais palengvina remonto ir techninės priežiūros darbus, leido 10 proc. padidinti taškinę vieno metro rėmo apkrovą. Tai reiškia, kad dabar vienas puspriekabės metras galės būti apkrautas 2,2 t svorio kroviniu.
 
    Aukščiausios klasės cinkavimo technologijos leidžia gamintojui suteikti 10 metų antikorozinę garantiją nuo kiauryminio prarūdijimo cinkuotoms  dalims..
 
   Modernios valcuotos rėmų sijos  gaminamos naujai pastatytoje 12 tūkst. kv. m  Altenbergės „Schmitz Cargobull“ rėmų gamykloje Vokietijoje ir iš čia keliauja į kitas Europos gamyklas Ispanijoje, Lietuvoje ir Rusijoje. Į naująją gamybos liniją gamintojas investavo 30 mln. eurų. Naujos technologijos linija  leidžia sutaupyti nemažai finansinių išteklių bei sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį.
 
Sustiprintas kėbulas
   Pasiteisinusi  aliuminio priekinė kėbulo siena įgijo naujo dizaino siluetą su naujais sustiprintais kampiniais statramsčiais.  Valcavimo būdu gaminami kampiniai statramsčiai padidino transporto priemonės stabilumą, patvarumą ir eksploatavimo laiką. Įmontuotos tvirtinimo angos pagal DIN EN 12640 reikalavimus užtikrina saugų krovinio tvirtinimą.
 
   Valcuotų detalių panaudojimo koncepcija pritaikyta ir galinės puspriekabės dalies gamyboje.   Stabilių kampinių statramsčių išorėje kniedėmis pritvirtinti per visą aukštį sustiprinti durų vyriai, kuriuos patogu eksploatuoti ar pakeisti. Įmontuoto profilio dėka kėbulą galima papildyti statramsčių pakėlimo mechanizmu, kurį labai patogu naudoti pakraunant ar iškraunant krovinius iš šoninės pusės. Jis sumažina krovinių pažeidimo riziką ir patogus naudoti.
 
   Patobulinti ir anksčiau pasiteisinę vidiniai statramsčiai maksimaliai pritaikyti krovinių tvirtinimo elementams. Patobulinti jų slankiojimą užtikrinantys mechanizmai, be to,  jie stabilizuoja visą puspriekabę. Sustiprintos medžiagos „Schmitz Cargobull Safety Roof“ stogo tentas taip pat stabilizuoja visą stogą ir pagerina konstrukcijos patikimumą. Šiuo atveju nebereikalingas papildomas stogo tvirtinimas diržais, vielos lynais ar įstrižais skersiniais. Sustiprinti juodos spalvos tento kraštai – atsparūs ultravioletiniams spinduliams, o visas stogo tentas atitinka standarto  DIN EN 12642 XL reikalavimus.
 
Krovinių saugumui padidinti – jų antipraslydimą užtikrinančios grindys
 
   Naujos neslidžios kėbulo grindys padeda greičiau ir geriau tvirtinti S.CS GENIOS puspriekabėje gabenamus krovinius, užtikrinant geresnį jų saugumą. „Schmitz Cargobull“ naujos kartos užuolaidinės puspriekabės su savos gamybos grindimis pirmą kartą pademonstruotos Hanoverio IAA parodos lankytojams. Naujosios grindys – iš klijuotos faneros, padengtos specialia antipraslydimo koeficientą ženkliai padidinančia danga, palengvina ir užtikrina geresnį krovinio tvirtinimo patikimumą.
 
   Specialios grindų dangos trinties – antipraslydimo koeficientas µ = 0,6 ženkliai geresnis už įprastų rinkoje naudojamų  dangų rodiklį – µ = 0,3. Šios grindų dangos privalumai sudaro galimybę vairuotojui taupyti laiką ir darbo sąnaudas, krovinių tvirtinimui naudojant mažiau tvirtinimo diržų ir kitų saugos elementų bei kilimėlių su antipraslydimo danga. Testai su padidintą trinties antipraslydimo koeficientą turinčiomis grindimis, o taip pat ilgalaikių bandymų rezultatai „Schmitz Cargobull“ bandymų centre (CVC – „Cargobull Validation Center“) patvirtino ženkliai geresnį naujųjų grindų patikimumą bei didesnį jų ilgaamžiškumą. 
 
ROTOS važiuoklė
   Nauja ROTOS važiuoklė dabar tiekiama su  patobulinta pneumatine pakaba MRH3. Papildomas bamperis ant ašies tvirtinimo kronšteino apsaugo ją nuo pažeidimų. Sustiprinta lingių apkaba ir papildomas apatinis ašies tvirtinimo elementas padidina važiuoklės patikimumą ir užtikrina ilgalaikį jos eksploatavimą be techninės priežiūros net ir sudėtingomis kelių ir meteorologinėmis sąlygomis.
ROTOS važiuoklė jau tapo neatskiriamu firminių „Schmitz Cargobull“ ašių komponentu.
 
   Praėjusį pavasarį nuo konvejerio Altenbergės gamykloje nuriedėjo 500. 000 – oji ašis, montuojama ant ROTOS važiuoklės. Inovatyvios važiavimo stabilumo ir stabdymo programos dėka „Schmitz Cargobull“ puspriekabės su ROTOS važiuokle ir savos gamybos ašimis tapo lengviau valdomos, optimaliai sukonstruota pakaba su saugos užtikrinimo elementais leidžia racionaliau ir saugiau eksploatuoti autotraukinius. Daugelis Lietuvos krovinių vežėjų jau prieš keletą metų įsitikino „Schmitz Cargobull“ puspriekabių privalumais, pradėję eksploatuoti jas su ROTOS važiuoklėmis ir firminėmis šio koncerno ašimis, gabenant krovinius ne tik kontinentinėje Europoje, bet ir po Skandinavijos ir Azijos žemyno šalis ekstremaliomis kelių būklės ir orų sąlygomis.
 
Degalų ekonomija
   Pristatydamas naujos kartos GENIOS puspriekabes „Schmitz Cargobull“ gamintojas demonstruoja dar vieną naujovę – aerodinaminį paketą „Optiflow“, susidedantį iš mechaniškai sulankstomų sienelių kėbulo gale. Tokia pailginto kėbulo konstrukcija padeda sumažinti CO2 emisiją ir taupyti degalus, neribojant gabenamų krovinių apimties. Šis pagal kokybės ir saugos reikalavimus adaptuotas aerodinaminis elementas atitinka ES galiojančių įstatymų reikalavimus. Pakrovimo – iškrovimo metu aerodinaminė konstrukcija lengvai ir greitai susilanksto galinių durų atidarymo kampuose. Tai leidžia išvengti šios įrangos konstrukcijos pažeidimų, užtikrinti jos patikimumą ir patvarumą. „Optiflow“ aerodinaminis paketas reguliuoja oro srautą ir padeda sumažinti jo pasipriešinimą, neleisdamas susidaryti oro sūkuriams puspriekabės gale. Važiuojant automagistralėmis dideliu greičiu „Optiflow“ sumažina degalų sąnaudas 1,1 l/100 km, o taip pat ir CO2 emisiją.  Tai padeda tausoti aplinką ir  jos išteklius bei taupyti bendras išlaidas per visą puspriekabės eksploatavimo laikotarpį.
 
   Pasak „Schmitz Cargobull“ pardavimų Lietuvoje atstovo Dariaus Skardžiaus, naujosios kartos užuolaidines S.CS GENIOS  puspriekabes jau gali užsisakyti ir mūsų šalies krovinių vežėjai.
 
Tomas LABŽENTIS  
www.komtrans.lt