„Volvo“: diagnostika per atstumą

„Volvo Trucks“ sukūrė naują GSM ryšio technologija paremtą sistemą, kuri servisui leidžia įvertinti eksploatuojamo sunkvežimio būklę nuotoliniu būdu. Šis sprendimas vežėjams leis išvengti neplanuotų prastovų ir sumažinti išlaidas techninei priežiūrai. Europoje šią sistemą planuojama pristatyti 2013 m.

Mažiau prastovų 
Naujoji nuotolinė serviso paslauga tapo įmanoma sukūrus telematikos naujausią sąsają TGW (Telematics Gateway). Ji leidžia „Volvo“ serviso darbuotojams stebėti transporto priemonės dalių nusidėvėjimą ir būklę, taip pat nuotoliniu būdu per GSM tinklą nuskaityti klaidų kodus. „Šios komunikacinės įrangos dėka servisas gauna informaciją apie įvairių komponentų dėvėjimąsi“, – paaiškina „Volvo Trucks“ serviso paslaugų vadovas Christian Gustavsson.
 
Naujoji sistema serviso technikams leidžia patikrinti, kokia yra sunkvežimio rida ir kaip greitai dėvisi įvairūs komponentai. Remdamiesi šia informacija, „Volvo“ serviso darbuotojai gali planuoti techninį aptarnavimą atsižvelgdami į konkrečios transporto priemonės būklę. Tai turėtų pailginti sunkvežimio eksploatacijos laiką ir sumažinti neplanuotų remonto darbų skaičių. Be to, tai didina saugumą bei sumažina administravimo poreikį vežimo veiklą vykdančioms įmonėms, o jų klientai gali tikėtis didelio patikimumo.
 
Mažesnė rizika
Nuotolinis ryšys tarp sunkvežimio ir serviso papildo įprastą techninės priežiūros grafiką. Jei sunkvežimis eksploatuojamas ne pagal pradinį planą, techninės priežiūros intervalai gali tapti per dažni arba per reti. Turėdami duomenų apie faktinį sunkvežimio dalių nusidėvėjimą, serviso darbuotojai gali daug tiksliau nustatyti reikalingus techninės priežiūros intervalus.
 
Daugelį parametrų yra sunku apskaičiuoti. Jei sunkvežimis eksploatuojamas intensyviai, greičiau dėvisi tam tikri jo komponentai, tuo tarpu tos pačios detalės įprastomis sąlygomis naudojamame sunkvežimyje dar gali būti nekeičiamos. Tai reiškia, kad vežėjas ne visada tikras, ar jau metas jas keisti. Jei sunkvežimis eksploatuojamas kitaip, nei numatyta priežiūros grafike, servisas apie tai gauna informaciją.
 
„Pavyzdžiui, serviso darbuotojai gali būti įspėti apie stabdžių trinkelių nusidėvėjimą. Todėl jas galima pakeisti laiku ir nekils nesklandumų išvažiavus į tolimą reisą,“ – sako Ch. Gustavsson. –
Laimi visi, nes tiek vežėjai, tiek mes galime efektyviau planuoti darbus ir išvengti neplanuotų apsilankymų servise.“
 
Iš pradžių nuotolinės diagnostikos sistemą sudarys ribotas parametrų skaičius, bet po kelerių metų „Volvo Trucks“ pasiūlys daugiau funkcijų atliekančius programinės įrangos paketus, padedančius vežėjams sumažinti nenumatytų prastovų skaičių ir eksploatavimo išlaidas. Naudojant TGW telematikos sąsają bus galima gauti nuotolinius parametrų atnaujinimus, o ateityje taps įmanoma atnaujinti ir visus sunkvežimio programinės įrangos paketus.
 
Susidomėjusiems šia informacija „Volvo Trucks“ siūlo žiūrėti filmą http://youtu.be/FmOYiOIF7lY
 
www.komtrans.lt