„Volvo Trucks“: pavarų dėžė su dviguba sankaba

„Volvo Trucks“ pristato „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėžę. Tai pirmoji rinkoje į sunkiasvorius sunkvežimius montuojama pavarų dėžė su dviguba sankaba. Pavaros perjungiamos be galios perdavimo pertrūkių, todėl važiuojant išlaikomas sukimo momentas ir sunkvežimis greitėja tolygiai.

„Tais atvejais, kai reikia dažnai perjungti pavaras, pavyzdžiui, važiuojant kalvota vietove ar labai vingiuotu keliu, „I-Shift Dual Clutch“ sunkvežimio vairavimą perkelia į visiškai naują lygį. Nepaprastai didžiuojamės galėdami pasiūlyti šią naujovę savo klientams. Lengvuosiuose automobiliuose tokios pavarų dėžės naudojamos jau senokai, tačiau „Volvo Trucks“ yra pirmasis gamintojas pasaulyje, pristatęs panašų sprendimą serijiniu būdu gaminamiems sunkiasvoriams sunkvežimiams“, – sako „Volvo Trucks“ prezidentas Claesas Nilssonas.
 
„I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėžėje yra du pirminiai velenai ir dviguba sankaba. Tai reiškia, kad vienu metu gali būti parinktos dvi pavaros. Sankaba nulemia, kuri iš parinktų pavarų yra įjungta tam tikru momentu. „I-Shift Dual Clutch” pavarų dėžė sukurta remiantis „I-Shift“ technologija, tačiau priekinėje jos dalyje yra sumontuoti visiškai nauji komponentai.

„Važiuojant atrodo, tarsi sunkvežimyje būtų dvi pavarų dėžės. Kai pirmoje pavarų dėžėje parenkama viena pavara, antroje pavarų dėžėje jau yra paruošta kita, todėl pavaros perjungiamos nė kiek nepertraukiant galios perdavimo. Taip išlaikomas variklio sukimo momentas, o važiuoti yra gerokai patogiau. Ši pavarų dėžė gerokai pakeis sunkvežimių važiavimo savybes. O svarbiausia, kuo sunkesnis sąstatas ir kuo sudėtingesnės darbo sąlygos, tuo daugiau „I-Shift Dual Clutch“ privalumų pastebėsite. Pavarų perjungimas nė kiek nepertraukiant galios perdavimo reiškia, kad yra lengviau įsilieti į eismą, ypač sudėtingose kelio atkarpose. Todėl vairavimas yra ramesnis ir saugesnis“, – tvirtina „Volvo Trucks“ jėgos agregatų vadovė Astrida Drewsen.
 
 Efektyvesnis važiavimas ir didesnis patogumas vairuotojui
„I-Shift Dual Clutch” yra itin efektyvi tada, kai pavaras reikia perjungti dažnai, pavyzdžiui, važiuojant kalvota vietove ar labai vingiuotu keliu, miestuose, kuriuose yra daugybė žiedinių sankryžų ir šviesoforų. Pavarų dėžė su dviguba sankaba taip pat leis pajusti didelį skirtumą gabenant specifinius krovinius, pavyzdžiui, gyvūnus arba skysčius, kadangi nepastebimai perjungiamos pavaros neverčia judėti paties krovinio. Ši sistema sumažina riziką užklimpti slidžiuose arba nelygiuose keliuose, pavyzdžiui, kai miško keliais gabenama mediena.

„Volvo FH“ su „I-Shift Dual Clutch“ pavarų dėžėmis bus pradėti gaminti 2014 m. rudenį. Jos bus montuojamos į  modelius su D13 „Euro 6“ lygio 460, 500 arba 540 AG varikliais. 

Faktai apie „I-Shift Dual Clutch”:
  • „I-Shift Dual Clutch“ trumpai galima apibūdinti kaip dvi sujungtas pavarų dėžes. Kai veikia pirmoji pavarų dėžė, antrojoje iš anksto paruošiama kita. Perjungiant pavarą, pirmoji pavarų dėžė yra atjungiama tuo pačiu momentu, kai prijungiama antroji, todėl pavaros jungiamos nepertraukiant galios perdavimo.
  • „I-Shift Dual Clutch“ yra sukurta remiantis „I-Shift“ pavarų dėžės konstrukcija. Nors naujojoje pavarų dėžėje yra daug naujų komponentų, ji už įprastą „I-Shift“ ilgesnė tik 12 cm.
  • Jei važiuojama kelio atkarpa, kurioje galima pasirinkti išsyk keliais laipsniais aukštesnę pavarą, naujoji pavarų dėžė jas perjungs taip, kaip ir įprasta „I-Shift“.
  • „I-Shift Dual Clutch“ pavaras perjungia nė kiek nepertraukdama galios perdavimo, išskyrus tuos atvejus, kai keičiamas diapazonas, t. y. kai 6-a pavara yra perjungiama į 7-ą.
  • Sklandus ir švelnus pavarų perjungimas sumažina jėgos agregatų ir viso sunkvežimio dėvėjimąsi.
  • Degalų sąnaudos naudojant „I-Shift Dual Clutch“ yra tokios pačios, kaip ir su įprasta „I-Shift“.
  • „Volvo FH“ serijos sunkvežimiams galima rinktis naująją „I-Shift Dual Clutch“, „I-Shift“ arba mechaninę pavarų dėžę.
Filmai „Volvo Trucks“ kanale, svetainėje „YouTube“:
Filmas apie „I-Shift Dual Clutch“: http://youtu.be/MR5iFgJBpYk
Kaip tai veikia: http://youtu.be/5Y7y9cde0P0
 
Nuoroda filmų (anglų k.) atsisiuntimui iš „Volvo Trucks” galerijos
http://images.volvotrucks.com/latelogin.jspx?records=Volvo+Trucks:24290,Volvo+Trucks:24271
 
 www.komtrans.lt